Sayfa Başlığı
Seo

Sayfa Başlığı

Her hangi bir kelime için arama yaptığınızda karşımıza çıkan sonuçlarda sayfa başlığı bize listelenen sonucun içeriği hakkında özel bilgi veriyor olacaktır. Bu durumda muhtemelen ziyaretçinizin aradığını sitenizde bulacağını anlatmanızın en etkili yollarından birincisi doğru sayfa başlığını hazırlamak olacaktır.

Örneğin bir kullanıcı Google´a seo rehber yazarak arama yaptığında, tam olarak yazdığına uygun bir sayfa başlığı görmek ister. Yukarıda gördüğünüz görseldeki mavi renkli SEO Rehber yazan kısım sayfa başlığıdır. Aramış olduğumuz tam kelimeye uygun bir başlık olduğundan kesinlikle siteyi ziyaret edeceğiz demektir.

Günümüzde çoğu arama motoru sayfa başlıklarında boşluklar dahil 70 karakteri desteklemektedir. Buna göre, sayfa başlığınızın 70 karakteri aşmayacak şekilde ve başlığınızın sol tarafında en önemli anahtar kelimelerinizi içerecek şekilde hazırlamanız uygun olacaktır.

Genel olarak ilk 55 karakter içerisinde anahtar kelimelerinizi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Başlığınızın yalnız arama motorlarına özgü değil, ziyaretçilerinize içeriğinizi ifade edecek şekilde hazırlamanız en doğru yöntemdir.

Sayfa başlığınızın kısıtlı karakterlerden oluşacağını dikkate alırsak, sayfa içeriğiniz ile ilgili en önemli olduğunu düşündüğünüz 2-3 anahtar kelimeyi içermesi, hem sayfayı özetlemesi açısından hem de gelen ziyaretçilerin doğru sayfa içeriğine ulaştıklarını hissetmeleri açısından önemlidir.

Sayfa başlığınızda firma adınızı içermeniz ziyaretçileriniz açısından dikkat çekici bir sonuca ulaşmanızı sağlayabilecektir. Site başlıkları sitemizin içeriğinin özeti olduğundan sitemize ait her sayfa için özgün bir sayfa başlığı çalışması yapmamız gerekecektir.

WHATSAPP DESTEK