Instagram Reklam Yönetimi
Dijital Pazarlama

Instagram Reklam Yönetimi

Dijital pazarlamanın sıkça kullanıldığı platformlardan biri de İnstagram.
 
Dünyanın her yerinde, her ay aktif olarak kullanılan 1 milyarın üzerinde ve her gün aktif olarak kullanılan 500 milyon’un üzerinde hesap sayısı ile İnstagramda yayınlanacak bir reklamın gücü yadsınamaz.
 
Reklamlarda görsellik ne kadar önemli ve dikkat çekici ise görsellik denince akla ilk gelen sosyal ağ olan instagram´da reklamlar için önemlidir. Elbette reklamlarda görsellik yeterli değildir.
 
Reklamlarda en doğru stratejilerle ilerlemek için bilgi çok önemlidir. Öncelikle ihtiyacınızın ne olduğuna karar verilmeli onun üzerinde ilerlenmelidir. Ürün tanıtımı, web siteye trafik akışı, gönderi etkileşimi, profil yönlendirmesi vs. ihtiyaç ne ise öncelikle ona karar verilmelidir.
 
Belirlenen stratejiler, doğru hedeflendirmelerle desteklenirse reklamın etkinliği o doğrulukta artacaktır. Çok düşük bütçeler ile potansiyel müşterilerinize ulaşıp ürün ve hizmet satışı yapabilmeniz ya da marka bilinirliğinizi arttırmanız aslında hiç de zor değil. İnstagramın çeşitli, estetik reklam modelleri ile firmanıza en uygun fotoğraf veya video reklamlar ile herkesin gözü üzerinizde olsun.
 
Dijital reklamlarda geleneksel reklam modellerinden farklı olarak reklamınız ile ilgili tüm detaylara ulaşabilmeniz mümkün. Reklamınız kaç kişiye ulaştı, kaç kişinin ilgisini çekti vs hepsini görmek ve sonraki reklamlarda tüm bu verilere göre bir yol izlemek mümkün.
 
İnstagram reklamlarını instagram üzerinden yayınlayabileceğiniz gibi facebook, kendi reklam paneli üzerinden de oluşturup yayınlanmasına imkan sağlamaktadır. Fakat instagram panelinden yapılan reklamlar her zaman daha etkili sonuçlar verecektir.
 
Tanınmış firmalardan küçük işletmelere kadar dünyanın dört bir yanında herkes Instagram reklamlarının gücünden yararlanıyor. Siz de en etkin şekilde kullanmak istemez misiniz?

BLOG

Web Tasarımcılar İçin Ücretsiz Kaynaklar

Web Tasarım ve tasarım yapan arkadaşlarımızın sürekli yeni kaynaklara ihtiyaçları oluyor. Bu makalemizde tasarımcılar için UI kitler, Fontlar, İkon Setleri, ve e-kitapları içeren kaynakları inceleyeceğiz.


En popüler Javascript kütüphanelerinden jQuery 10 yaşında

2006 yılında New York’ta John Resig tarafından temelleri atılan jQuery aradan geçen 10 yıllık süreçte yazılımcılar arasındaki en popüler Javascript kütüphanelerinden biri olmayı başardı. 14 Ocak itibariyle de internetteki 10. yaşını kutladı.


Slides, hızlıca animasyonlu web sitesi oluşturmanızı sağlıyor

Designmodo tarafından üretilen Slides, web geliştiricilerinin hızlıca web sitesi oluşturmasını amaçlıyor.