Instagram Reklam Yönetimi
Dijital Pazarlama

Instagram Reklam Yönetimi

Dijital pazarlamanın sıkça kullanıldığı platformlardan biri de İnstagram.
 
Dünyanın her yerinde, her ay aktif olarak kullanılan 1 milyarın üzerinde ve her gün aktif olarak kullanılan 500 milyon’un üzerinde hesap sayısı ile İnstagramda yayınlanacak bir reklamın gücü yadsınamaz.
 
Reklamlarda görsellik ne kadar önemli ve dikkat çekici ise görsellik denince akla ilk gelen sosyal ağ olan instagram´da reklamlar için önemlidir. Elbette reklamlarda görsellik yeterli değildir.
 
Reklamlarda en doğru stratejilerle ilerlemek için bilgi çok önemlidir. Öncelikle ihtiyacınızın ne olduğuna karar verilmeli onun üzerinde ilerlenmelidir. Ürün tanıtımı, web siteye trafik akışı, gönderi etkileşimi, profil yönlendirmesi vs. ihtiyaç ne ise öncelikle ona karar verilmelidir.
 
Belirlenen stratejiler, doğru hedeflendirmelerle desteklenirse reklamın etkinliği o doğrulukta artacaktır. Çok düşük bütçeler ile potansiyel müşterilerinize ulaşıp ürün ve hizmet satışı yapabilmeniz ya da marka bilinirliğinizi arttırmanız aslında hiç de zor değil. İnstagramın çeşitli, estetik reklam modelleri ile firmanıza en uygun fotoğraf veya video reklamlar ile herkesin gözü üzerinizde olsun.
 
Dijital reklamlarda geleneksel reklam modellerinden farklı olarak reklamınız ile ilgili tüm detaylara ulaşabilmeniz mümkün. Reklamınız kaç kişiye ulaştı, kaç kişinin ilgisini çekti vs hepsini görmek ve sonraki reklamlarda tüm bu verilere göre bir yol izlemek mümkün.
 
İnstagram reklamlarını instagram üzerinden yayınlayabileceğiniz gibi facebook, kendi reklam paneli üzerinden de oluşturup yayınlanmasına imkan sağlamaktadır. Fakat instagram panelinden yapılan reklamlar her zaman daha etkili sonuçlar verecektir.
 
Tanınmış firmalardan küçük işletmelere kadar dünyanın dört bir yanında herkes Instagram reklamlarının gücünden yararlanıyor. Siz de en etkin şekilde kullanmak istemez misiniz?

BLOG

2022’de Öğrenilecek En İyi 10 Programlama Dili

Yıllar önce, özellikle çok yönlü kodlama becerilerine sahip olanlar, yalnızca bir avuç bilgisayar programcısı vardı. İşler değişti ve çoğu BT işi gereksinimi, çeşitli programlama dilleri bilgisini içeriyor.


Node.js Nedir? Node.js Ne İçin Kullanılır Ve Avantajları Nelerdir?

Bilindiği üzere bilgisayarlar kendine özgün bir dile sahip olan ve programlandığı şekilde hareket eden teknolojik ekipmanlardır. Günümüzde birçok programlama dili bu konuda örnek olup sistemlerin, otomasyonların ve yeni teknolojilerin tasarlanmasında büyük rol oynar.


SQL GROUP BY ile CASE Kullanımı

SQL de şart belirterek, seçim yaparak SELECT sorgusu yapmak için Case-When yapısını kullanırız.


WHATSAPP DESTEK