Web Tasarımcılar İçin Ücretsiz Kaynaklar
Web Tasarım

Web Tasarımcılar İçin Ücretsiz Kaynaklar

Web tasarımın modern bir hale gelmesi web tasarımcıların işlerini zorlaştırabiliyor. Ancak olumlu yönden bakmak gerekirse, web tasarımcıların kullanabileceği ücretsiz kaynak sayısı da her geçen gün artıyor

Bu listede ücretsiz UI kitleri, ücretsiz simge setleri, ücretsiz fontlar ve üvretsiz e-book ‘ları bulabilirsiniz. Web tasarımınızı geliştirmek için aşağıdaki kaynaklara mutlaka göz atmalısınız.
Bu kaynakları kategorilendirmek ve sizin daha kolay görebilmeniz için ayırıyorum.
İlk olarak ücretsiz UI kitleri bölümü :

01. UI Components

Bu ücretsiz UI kiti, Balraj Chana tarafından oluşturulmuştur. 3D grafikler, grafikler ve diğer UI bileşenleri seçeneklerini içerir. Tüm bu bileşenler, vektör tabanlıdır ve tamamen düzenlenebilirdir; dolayısıyla bunları kontrol panellerinize veya mobil uygulama tasarımlarınıza kolayca bağlayabilirsiniz.

02. Visage


Visage, Photosohp ve web siteleri oluşturmak için kullanabileceğiniz 70’den fazla UI bileşeni içeren ücretsiz bir UI kitidir. Bunları yedi kategoride sunar: Blog, E-Ticaret, Medya, Yönetici, Formlar, Header ve Footer.

03. Chat


Chat, şık bir sohbet uygulaması oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanan InVision uygulamasındaki ücretsiz, platformlar arası UI kitidir. Web, tablet ve mobil için 60 şablon, 12 kategori ve 80 UI bileşeni içerir.

04. Browser UI Kit


Adından da anlaşılacağı gibi, Browser UI kiti, varsayılan boş tarayıcı kullanıcı arayüzü ile web sitesi ekran görüntülerini kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan bir vektör UI Kitidir. Keir Ansell tarafından tasarlanan bu programda Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge yer alıyor.

İkinci bölümümüz ücretsiz ikon ve ikon setleri:

05. UXPin icon set


UX tasarım platformu üreticilerinden UXPin, web ve mobil UI tasarım için 80’den fazla ikon çeşidi sunar. PDF ve Adobe Illustrator dosyalarına ek olarak, karışımdaki SVG’ler, PSD’ler ve PNG’ler var.

06. CSS Icon


CSS Icon, saf CSS ile yapılmış, bağımlılık içermeyen ücretsiz bir simge setidir. Wenting Zhang tarafından yapılan 152 ikon mevcut. Ayrıntılı bilgiye sitesinden erişebilirsiniz.

07. Animated flat emojis


Bu ücretsiz simge seti, tamamen vektör tabanlı ve kolaylıkla ölçeklenebilir 28 animasyonlu emoji özellikli ancak 3 boyutta önceden hazırlanmış GIF animasyonları olarak da kullanılabilir: 32×32, 64×64 ve 100×100.

08. Bank and money icons


Bu ücretsiz set 36 adet düz stilli banka ve para simgesine sahiptir. Vecteezy.com tarafından geliştirildi. Kredi kartından kumbaraya çeşitli finans temalı resim metinleri içeriyor.

Üçüncü bölümümüz ücretsiz fontlar:

09. Cornera


Cornera, göz alıcı tasarımlar, logolar ve kısa metin için kullanabileceğiniz eşsiz bir fonttur. Wild One Design’un Gatis Vilaks tarafından geliştirildi. Hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsiz.

10. Born


Carlos Detoro’nun serif hümanizm fontudur. Bedava indirilebilir, Born Regular, büyük harf, küçük harf, alternatif karakterler, harf, rakam, sembol ve noktalama işaretleri de dahil olmak üzere toplam 262 karakter (glif) içerir. Hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsizdir.

11. Hamurz


Hamurz, kaba kenarları ve yuvarlak şekilli, hipster tarzı retro yazı karakteridir. Bagus Budiyanto tarafından oluşturulmuş, hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsizdir.

12. Aaron Grotesque


Aron Grotesque, web yazı tipi olarak optimize edilmiş bir geometrik sansdır. Bazı eski stil harf ve temel matematiksel glifleri olan OpenType Ligatures özelliği içerir. Bir sosyal medya paylaşımı karşılığında kullanmak ücretsizdir.

13. Shkoder 1989


Shkoder 1989, 1990’lardan esinlenilerek geliştirilmiş, sportif bir yazı tipi. Julian Hoxhaj ve Ana Hoxha tarafından tasarlandı ve hem kişisel hem de ticari kullanım için ücretsizdir.

Dördüncü bölümümüz, ücretsiz e-kitaplar:

14. A Guide to HTML5 and CSS3


Teknik yazar, web geliştirici ve programcı Ashley Menhennett tarafından hazırlanan bu ücretsiz kitap, web geliştirmenin temellerini kapsar ve web siteleri, HTML5 mobil uygulamalar veya oyunlar oluşturmak isteyenler için başlangıç noktasıdır.

15. Speaking JavaScript


Bu kitap, bir programcı Dr. Axel Rauschmayer tarafından programcılar için yazılmıştır. Hızlı ve düzgün bir şekilde JavaScript öğrenmek isteyenlerin yanı sıra yeteneklerini derinleştirmek ve / veya belirli konulara bakmak isteyen JavaScript programcıları için idealdir.

16. Pocket Guide to Writing SVG


Bu kılavuz, tasarımcılara ve geliştiricilere, SVG’ye başlamak için gereken temel bilgileri sağlar. Net örneklerle ve özelliklerin ve niteliklerin hızlı tanımlamaları yoluyla genel sözdizimini ve davranışını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

17. PHP: The right way


Yazar Phil Sturgeon ve Josh Lockhart, Doğru PHP, popüler PHP kodlama standartları gibi konuları içeren okunması kolay bir kaynak.

18. The UX Reader


Bu e-kitap, UX Haber Bülteni’ndeki en popüler makalelerin bir nüshası bunun yanında özel içeriklerden oluşur.

19. Data + Design


Data + Design, bilgiyi hazırlamak ve görselleştirmek için basit bir giriştir. Dünya çapında 14 ülkeden 50’den fazla gönüllü tarafından hazırlanan, ücretsiz kitaptır.

20. Web Design Trends 2017


UXPin’in yapımcılarının bu son sürümü, web tasarımında son trendleri konu alıyor. En iyi web tasarım tekniklerini, en iyi teknoloji şirketlerinden gelen en iyi uygulamaları sergileyen 61 örnek içerir.

Bu yazımızda web tasarımcıların kullanabileceği ui kitler, fontlar, ikon setleri, ve e-kitapları içeren kaynakları inceledik ve listeledik.

WHATSAPP DESTEK